Bram Stoker - Dracula

Bram Stoker - Dracula

Dracula je nepochybne jednou z „ikonografických“ postáv popkultúry 20. storočia.

11,59 € s DPH

16,56 € s DPH Zľava 30%

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: Vydavateľstvo Európa

Dracula je nepochybne jednou z „ikonografických" postáv popkultúry 20. storočia. O jeho nesmiernej obľube svedčí neuveriteľne vysoký počet nových reedícií na celom svete, ale aj neustály záujem filmárov, divadelníkov, či autorov grafických noviel, ktorý neutícha ani viac ako sto rokov od „narodenia" tejto svojráznej literárnej postavy.

Írsky spisovateľ a dramatik Bram Stoker napísal svoj najslávnejší príbeh v roku 1897 v duchu tzv. „gotického románu". Čitatelia na celom svete našli v Stokerovom diele všetko to, čo sa od poriadnych príbehov očakávalo: nadprirodzeného hrdinu – upíra, „stredoveké rekvizity" tajuplného hradu, poriadnu dávku strašidelnosti; a na druhej strane aj romantický príbeh o odvekom súboji dobra so zlom, ktoré sa v tejto knihe zdá takmer neporaziteľné.

Tento zdanlivo jednorozmerný príbeh sa dá čítať viacerými spôsobmi – nie je to iba strašidelno-dobrodružná story s typickými rekvizitami fin de siècle, ale aj romantický, milostný príbeh o nenaplnenosti, šifrovaná psychoanalytická hádanka a v neposlednom rade skvelá mystifikácia.

V pôvodnej a neskrátenej podobe vychádza Dracula na Slovensku po prvý raz.

Vydanie je doplnené o poviedku Draculov hosť, ktorú autor pôvodne plánoval ako úvodnú kapitolu románu.

 

Preklad: Katarína Slugeňová Cockrell a Martin Plch
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2007
ISBN: 80-89111025
488 strán, 13x21cm, Tvrdé knižné dosky viazané s prebalom

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie