J. Sheridan Le Fanu - Carmilla

J. Sheridan Le Fanu - Carmilla

Slávna lesbicko-upírska novela

5,59 € s DPH

7,99 € s DPH Zľava 30%

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Vydavateľstvo Európa

Oslňujúca novela írskeho spisovateľa Josepha Sheridana Le Fanu (1814 – 1874) vznikla takmer štvrťstoročie pred publikovaním asi najslávnejšieho hororu – románu Dracula. Neodškriepiteľným faktom však ostáva, že Bram Stoker sa pri písaní svojho románu inšpiroval práve dielom o uhrančivo krásnej Carmille.
Sheridan Le Fanu napísal svoj strašidelný príbeh v duchu takzvaných gotických románov, no zároveň vytvoril intímnu a na svoju dobu až prekvapivo dráždivú lesbickú lovestory. Tento základný kameň upírskej literatúry patrí k najkrajším literárnym dielam viktoriánskej éry, v ktorých si podáva ruku krása a hrôza, nevinnosť a hriech, láska a smrť.

Svoju sprievodnú kapelu som chcel kedysi nazvať Carmilla. Aby to bolo skutočne krvavé a poriadne sexi.

Marilyn Manson

Keď som bol chlapec a chodil do kina na tie skvelé čiernobiele horory, premýšľal som o tom,
prečo raz niekto nenakrúti film, v ktorom by Dracula a Carmilla tvorili manželský pár. Až keď som bol väčší tak mi docvaklo, že vzhľadom k sexuálnej orientácii Carmilly by to bolo pomerne nefunkčné manželstvo.

Stephen King

Raz sa na mňa obrátila Audrey Hepburnová, aby som jej navrhla šaty v štýle Carmilly. Povedala som jej, že nepoznám nijakú návrhárku ani značku toho mena. Audrey sa pobavene zasmiala a povedala mi o čo ide. Nikdy som jej síce také šaty neušila, ale určite by v nich bola na zjedenie. A mimochodom, ten príbeh o Carmille musela napísať ozaj citlivá duša. Hoci to bol tuším muž.

Coco Chanel

Preklad: Aňa Ostrihoňová
Vydanie: Druhé
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2010
ISBN: 978-80-89111-59-6
112 strán, 13x21cm, Tvrdé knižné dosky viazané s prebalom

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie