Panel používateľa

Karl May - Duch Llana Estacada

Karl May - Duch Llana Estacada

Vychádza prvé kompletné a nekrátené vydanie autorského textu slávneho románu Karla Maya.

10,49 € s DPH

14,99 € s DPH Zľava 30%

EAN:

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: Vydavateľstvo Európa

Winnetou a Old Shatterhand sú opäť v sedle

Nedávno jsem mluvil s mužem, který ponejprv v životě přečetl mayovku. Učinil tak ve zralém věku a odhodil knihu, cítil se podvedený. Dobře mu tak, byl to trest za to, že promarnil své mládí.

Jan Skácel

Duch Llana Estacada patrí medzi najznámejšie a najvydarenejšie diela slávneho saského spisovateľa Karla Maya. V príbehu o tajomnom jazdcovi odetom v koži posvätného bieleho bizóna, ktorý sa na svojom vraníkovi preháňa po púšti a každého zloducha skolí ranou doprostred čela sa objavujú takmer všetky slávne postavy Mayovho panteónu hrdinov: lovec s najtvrdším úderom a najpresnejšou muškou na celom Západe – Old Shatterhand, jeho pokrvný brat – statočný a ušľachtilý náčelník Apačov Winnetou, zneuznaný intelektuál Hobble-Frank, tajomný Bloody-Fox, nerozluční zálesáci Tučný Jemmy a Dlhý Davy, Lovec medveďov i jeho syn Martin, detektívi prérie bratia Nosáči, obratný kaukliar Juggle-Fred, kmeň bojachtivých Komančov a neuveriteľne podlí banditi zvaní ,supi púšte', ktorí v Llane Estacade vražia a okrádajú bezbranných pútnikov.
Dielo vychádza k 120. výročiu prvého knižného publikovania v pôvodnej a neskrátenej podobe. Táto kompletná verzia sa aj v autorovej vlasti objavuje len veľmi sporadicky a do žiadneho cudzieho jazyka nebola dosiaľ preložená.

Preklad: Milan Krankus
Vydanie: Prvé
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2010
ISBN: 978-80-89111-70-1
216 strán, Tvrdé knižné dosky viazané s prebalom

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie