Panel používateľa

H. C. McNeile - O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu

H. C. McNeile - O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu

Podarí sa Britániu uchrániť pred boľševickým rozvratom?

9,09 € s DPH

12,99 € s DPH Zľava 30%

EAN:

Dostupnosť: Pripravujeme

Výrobca: Vydavateľstvo Európa

Autorom detektívneho thrilleru O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu je britský vojnový veterán Herman Cyril McNeile (1888 – 1937). Svoje skúsenosti zo zákopov prvej svetovej vojny zúročil tvorbou dobrodružných poviedok, ktoré začal uverejňovať v denníku Daily Mail. Dôstojníkom britskej armády v aktívnej službe však nebolo povolené publikovať pod vlastným menom, preto prijal pseudonym „Sapper", ktorý pripomínal jeho príslušnosť k ženijnému zboru Royal Engineers. V medzivojnovom období sa už ako H. C. McNeile preslávil tvorbou napínavých próz s kriminálnou zápletkou.
Hlavnou postavou románu je kapitán Hugh Drummond, ktorý sa po odchode do civilu nedokáže zmieriť s ubíjajúcou všednosťou povojnového života. V snahe uniknúť každodennej nude sa preto rozhodne inzerátom ponúknuť svoje služby súkromného detektíva. Už čoskoro sa ocitne vo víre vrážd, únosov a medzinárodného sprisahania, ktorého cieľom je rozbiť poriadok západného sveta. Fyzicky neobyčajne zdatný anglický džentlmen s vynikajúcim intelektom sa nielen vďaka láske k suchému martini stal priznaným inšpiračným zdrojom pre jednu z najslávnejších postáv svetovej popkultúry Jamesa Bonda.
Príbehy kapitána Hugha Drummonda sa vo Veľkej Británii dodnes tešia nesmiernej popularite a stali sa predlohou pre mnohé filmové i televízne spracovania, rozhlasové hry, aj grafické romány.

Preklad: Marianna Bachledová
Grafická úprava: Martin Vrabec
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2021
edícia Liga výnimočných
ISBN: 978-80-89666-97-3
strán 232, rozmery 120x205, tvrdé knižné dosky viazané s prebalom
Cena: 12,99 Eur

Vychádza 18. 8. 2021

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie