Neohodnotené

Návrat otca Browna

Gilbert Keith Chesterton

Na sklade
9,92 € –30 % 6,94 €
Kategória: edícia Liga výnimočných
Autor: Gilbert Keith Chesterton
Návrat otca Browna
9,92 € –30 %

Územčistý, okrúhly človiečik v ošumelých šatách a v čiernom klobúku, s röntgenovým pohľadom schovaným za silnými okuliarmi, muž, ktorý sa zjaví všade tam, kde dôjde k záhadnému zločinu, a obyčajne vždy vtedy, keď už skúsení kriminalisti hádžu flintu do žita – to je otec Brown. Poradí si s nevysvetliteľnými zločinmi, uvedie na pravú stopu pátranie polície, vyvracia falošné dedukcie, očisťuje nevinných a zdanlivo nadprirodzeným záhadám dáva reálnu tvár. Slávny literárny kolega Sherlocka Holmesa a Hercula Poirota sa vracia.


Ten územčistý kňaz by môjmu úhľadnému Belgičanovi určite padol do oka. Otec Brown je detektív podľa môjho gusta a Chestertonovi som jeho nápady vždy tajne závidela. (Agatha Christie)


Chesterton je spisovateľ pôžitkár. Ako skutočne majstrovský kuchár dokáže čitateľovi naservírovať neobyčajne chutný pokrm a jeho detektívne poviedky sú doslova lukulskými hodmi. (Georges Simenon)


Keď mi režisér Robert Hamer ponúkol postavu otca Browna, ešte som netušil, ako výrazne ovplyvní tento Chestertonov hrdina môj svetonázor. Na Brownovo logické uvažovanie a stoický pokoj som myslel najmä pri vytváraní Obi-Wan Kenobiho v Lucasových Hviezdnych vojnách. (Alec Guinness)

Preklad: Karol Dlouhý
Vydanie: Druhé
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2008
ISBN: 978-80-89111-31-2
160 strán, 13x21cm, tvrdé knižné dosky viazané s prebalom