Volanie temnoty

volanie-temnoty-obalkaHlavný hrdina mystického trileru z pera klasika tohto žánru je bohatý, ale slepý mladý muž, ktorý sa vďaka zvláštnej súhre náhod stane svedkom brutálnej vraždy.

Páchateľov však nemôže vidieť, iba počuť. Po zdĺhavej a bolestivej liečbe sa mu zrak vráti a počas potuliek v Taliansku sa zamiluje do tajomnej dievčiny. Záhadná kráska je osudným spôsobom spojená s činom, ktorého bol mládenec pred časom svedkom a spomienka na krvavú udalosť jej zatemnila myseľ. Kvôli svojej láske sa muž rozhodne vypátrať páchateľov a musí podstúpiť nebezpečnú cestu z Londýna do Peterburgu a do cárskych temníc na Sibíri.

Viktoriánsky pohľad na zločiny, milostné záležitosti, exotické cesty, ale aj politický fanatizmus je dodnes mimoriadne fascinujúci.

Anglický prozaik Hugh Conway, vlastným menom Frederick John Fargus (1845 – 1885), patrí medzi vrcholných predstaviteľov temného trileru. Napriek náhlej smrti v mladom veku vytvoril úctyhodné literárne dielo, ktorým inšpirovalo nielen svojich súčasníkov, ale aj mnohých pokračovateľov v 20. storočí. Medzi jeho obdivovateľov patrila americká poetka Emily Dickinsonová. V anglickom origináli Called Back (1883).

Preložila Katarína Kvoriaková.
Európa

zdroj: https://kultura.pravda.sk/kniha/clanok/482087-hugh-conway-volanie-temnoty/

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie