Neohodnotené

Vnútorné oko

Nicholas Humphrey

Na sklade
6,61 € –60 % 2,64 €
Kategória: edícia Šimon
Autor: Nicholas Humphrey
Vnútorné oko
6,61 € –60 %

Vnútorné oko je prepracovanou verziou súboru televíznych prednášok o evolúcii sociálnej inteligencie, ktoré Nicholas Humphrey predniesol roku 1986 v televízii BBC. Ústrednou témou knihy je problém vedomia a jeho úlohy v sociálnom živote. V jednotlivých kapitolách sa autor zamýšľa nad otázkami: Čo je vedomie? Ako funguje? Ako ho možno poznávať? Čím sa myseľ človeka odlišuje od mysle iných živočíchov? Prístupným a zasväteným spôsobom píše Humphrey o najnovších poznatkoch kognitívnej psychológie a filozofie mysle i o výsledkoch vlastných výskumov života goríl v Rwande aj o svojich psychologických experimentoch. V tejto originálnej a nesmierne pútavej knižke po prvý raz sformuloval hypotézu, podľa ktorej „vnútornému oku" – schopnosti nazrieť do vlastnej mysle, aj mysle iných ľudí, vďačíme za sociálnu inteligenciu, schopnosť empatie, morálky, aj za schopnosť byť krutý Nicholas Humphrey (1943) je profesorom teoretickej psychológie a filozofie na London School of Economics.
Autor ôsmych kníh a viac ako stovky časopiseckých publikácií. Ako prvý upozornil na súvislosť medzi kôrovou slepotou a funkciou vedomia. Je autorom teórie „sociálnej funkcie intelektu", ktorá sa stáva východiskom súčasných skúmaní sociálnej inteligencie. Nositeľ mnohých literárnych ocenení, mimo iných Martin Luther King Memorial Prize a British Psychological Society's Book Award.

Preklad: Martin Jankovič
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2006
ISBN: 808911122X
108 strán, 13x21cm, brožované    

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie