Panel používateľa

George Botterill a Peter Carruthers - Filozofia psychológie

George Botterill a Peter Carruthers - Filozofia psychológie

George Botterill prednáša filozofiu na Univerzite v Sheffielde vo Veľkej Británii.

9,27 € s DPH

13,24 € s DPH Zľava 30%

EAN:

Dostupnosť: Na sklade

Výrobca: Vydavateľstvo Európa

Filozofia psychológie je originálnou a prístupnou analýzou vzťahu medzi „ľudovou" psychológiou – metódou, ktorú používame v každodennom živote, keď sa pokúšame rozumieť iným ľuďom i sebe –, a kognitívnou psychológiou, ktorá sa pokúša vysvetliť, prečo táto metóda funguje a ako funguje. Kniha je nielen prehľadom zásadných diskusií o psychológii a filozofii ľudskej mysle, ale ponúka aj nové pohľady, ktoré menia naše predstavy o sebe a o našom mieste v spoločnosti. Poskytuje prehľadný a zrozumiteľný súhrn základných poznatkov z tejto zaujímavej a rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, kde sa prelínajú filozofia, psychológia, kognitívna veda, informatika a neuroveda.

George Botterill prednáša filozofiu na Univerzite v Sheffielde vo Veľkej Británii. Publikoval množstvo článkov z oblasti filozofie mysle, filozofie vedy a filozofie psychológie.

Peter Carruthers je profesorom filozofie na Univerzite v Marylande a jedným z kľúčových autorov vo filozofii mysle. Z jeho mnohých kníh o filozofii mysle a filozofii psychológie sú najvýznamnejšími The Architecture of the Mind (Oxford University Press, 2006), Consciousnes (Oxford University Press, 2005), The Nature of the Mind (Routledge, 2004), Phenomenal Consciousness, (Cambridge University Press), Language, Thought and Consciousness, (Cambridge University Press, 1996).

Preklad: Martin Kanovský, Juraj Hvorecký
Vydanie: Prvé
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2008
ISBN: 978-80-89111-32-9
288 strán, 13 x 21cm, Brožované

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie