Neohodnotené

Psychopatológia každodenného života

Sigmund Freud

-

Jedna z najzásadnejších kníh otca psychoanalýzy.

Na sklade
12,99 € –30 % 9,09 €
Psychopatologia
12,99 € –30 %

V jednej zo svojich najznámejších a najčítanejších prác Sigmund Freud opúšťa oblasť náročných teoretických úvah a snaží sa predstaviť psychoanalýzu širšiemu okruhu čitateľov a záujemcov prostredníctvom opisu a vysvetľovania javov, s ktorými sa stretávajú v bežnom živote. Zameriava sa na skúmanie nevedomých procesov a ich fungovania, ktoré často, bez toho, aby sme o tom tušili, v mnohých aspektoch determinujú naše konanie a správanie. Na množstve príkladov z vlastnej terapeutickej práce, zozbieraných od priateľov, z novín a literatúry, vtipným a prenikavým spôsobom odhaľuje psychické pozadie zabúdania, prerieknutí, chybných úkonov, chybného čítania, náhradného konania s nevedomým úmyslom a ďalších aktivít. Chce tak čitateľom nielen poskytnúť základné informácie o psychoanalýze, ale zároveň im umožniť hlbšie nahliadnuť do vlastného vnútra, odhaliť ich vnútorné duševné konflikty a lepšie pochopiť príčiny ich motivácie a potrieb. Freudova psychoanalýza teda ani v tomto prípade neustupuje od svojho úsilia a pevného odhodlania odhaliť tajomstvo človeka a pomôcť mu v duchu starého antického hesla „poznať seba samého".
Pri psychoterapeutickom postupe, ktorý používam na riešenie a odstraňovanie neurotických príznakov, je veľmi často mojou úlohou vypátrať z pacientových slov a nápadov, vyslovených akoby náhodou, myšlienkový obsah, ktorý sa síce usiluje ukryť, ale napriek tomu sa nemôže neprezradiť najrozmanitejšími neúmyselnými spôsobmi. V tomto prípade robí prerieknutie často veľmi cenné služby."
Isté nedostatky našich psychických výkonov ... a isté naše zdanlivo neúmyselné úkony, ak ich podrobíme psychoanalytickému skúmaniu, sa ukážu ako presne motivované a determinované pohnútkami, o ktorých naše vedomie nevie." Sigmund Freud

Preklad: Milan Krankus
Vydanie: Druhé
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2011
ISBN: 978-80-89111-69-5
256 strán, 13x21cm, tvrdé knižné dosky viazané s prebalom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie