Neohodnotené

Carmilla

Joseph Sheridan Le Fanu

Na sklade
8,99 € –30 % 6,29 €
Carmilla
8,99 € –30 %

Oslňujúca novela írskeho spisovateľa Josepha Sheridana Le Fanu (1814 – 1874) vznikla takmer štvrťstoročie pred publikovaním asi najslávnejšieho hororu – románu Dracula. Neodškriepiteľným faktom však ostáva, že Bram Stoker sa pri písaní svojho románu inšpiroval práve dielom o uhrančivo krásnej Carmille.

Sheridan Le Fanu napísal svoj strašidelný príbeh v duchu takzvaných gotických románov, no zároveň vytvoril intímnu a na svoju dobu až prekvapivo dráždivú lesbickú lovestory. Tento základný kameň upírskej literatúry patrí k najkrajším literárnym dielam viktoriánskej éry, v ktorých si podáva ruku krása a hrôza, nevinnosť a hriech, láska a smrť.

„Svoju sprievodnú kapelu som chcel kedysi nazvať Carmilla. Aby to bolo skutočne krvavé a poriadne sexi."
Marilyn Manson

„Keď som bol chlapec a chodil do kina na tie skvelé čiernobiele horory, premýšľal som o tom, prečo raz niekto nenakrúti film, v ktorom by Dracula a Carmilla tvorili manželský pár. Až keď som bol väčší tak mi docvaklo, že vzhľadom k sexuálnej orientácii Carmilly by to bolo pomerne nefunkčné manželstvo."
Stephen King

„Raz sa na mňa obrátila Audrey Hepburnová, aby som jej navrhla šaty v štýle Carmilly. Povedala som jej, že nepoznám nijakú návrhárku ani značku toho mena. Audrey sa pobavene zasmiala a povedala mi o čo ide. Nikdy som jej síce také šaty neušila, ale určite by v nich bola na zjedenie. A mimochodom, ten príbeh o Carmille musela napísať ozaj citlivá duša. Hoci to bol tuším muž."
Coco Chanel

Preklad: Aňa Ostrihoňová
Doslov: Peter Uličný
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2018
ISBN: 978-80-89666-54-6
112 strán, 13x21cm, brožované  

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie