Panel používateľa

Nicholas Humphrey - Vnútorné oko

Nicholas Humphrey - Vnútorné oko

Vnútorné oko je prepracovanou verziou súboru televíznych prednášok o evolúcii sociálnej inteligencie...

2,64 € s DPH

6,61 € s DPH Zľava 60%

EAN:

Dostupnosť: Na sklade

Výrobca: Vydavateľstvo Európa

Vnútorné oko je prepracovanou verziou súboru televíznych prednášok o evolúcii sociálnej inteligencie, ktoré Nicholas Humphrey predniesol roku 1986 v televízii BBC. Ústrednou témou knihy je problém vedomia a jeho úlohy v sociálnom živote. V jednotlivých kapitolách sa autor zamýšľa nad otázkami: Čo je vedomie? Ako funguje? Ako ho možno poznávať? Čím sa myseľ človeka odlišuje od mysle iných živočíchov?
Prístupným a zasväteným spôsobom píše Humphrey o najnovších poznatkoch kognitívnej psychológie a filozofie mysle i o výsledkoch vlastných výskumov života goríl v Rwande aj o svojich psychologických experimentoch. V tejto originálnej a nesmierne pútavej knižke po prvý raz sformuloval hypotézu, podľa ktorej „vnútornému oku" – schopnosti nazrieť do vlastnej mysle, aj mysle iných ľudí, vďačíme za sociálnu inteligenciu, schopnosť empatie, morálky, aj za schopnosť byť krutý

Nicholas Humphrey (1943) je profesorom teoretickej psychológie a filozofie na London School of Economics. Autor ôsmych kníh a viac ako stovky časopiseckých publikácií. Ako prvý upozornil na súvislosť medzi kôrovou slepotou a funkciou vedomia. Je autorom teórie „sociálnej funkcie intelektu", ktorá sa stáva východiskom súčasných skúmaní sociálnej inteligencie. Nositeľ mnohých literárnych ocenení, mimo iných Martin Luther King Memorial Prize a British Psychological Society's Book Award.

Preklad: Martin Jankovič
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2006
ISBN: 808911122X
108 strán, Brožované

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie