Panel používateľa

Bram Stoker - Dracula

Bram Stoker - Dracula

Kompletné a nekrátené vydanie slávneho románu.

12,59 € s DPH

17,99 € s DPH Zľava 30%

EAN:

Dostupnosť: Na sklade

Výrobca: Vydavateľstvo Európa

Dracula je nepochybne jednou z „ikonografických" postáv popkultúry 20. storočia. O jeho nesmiernej obľube svedčí neuveriteľne vysoký počet nových reedícií na celom svete, ale aj neustály záujem filmárov, divadelníkov, či autorov grafických noviel, ktorý neutícha ani viac ako sto rokov od „narodenia" tejto svojráznej literárnej postavy.
Írsky spisovateľ a dramatik Bram Stoker napísal svoj najslávnejší príbeh v roku 1897 v duchu tzv. „gotického románu". Čitatelia na celom svete našli v Stokerovom diele všetko to, čo sa od poriadnych príbehov očakávalo: nadprirodzeného hrdinu – upíra, „stredoveké rekvizity" tajuplného hradu, poriadnu dávku strašidelnosti; a na druhej strane aj romantický príbeh o odvekom súboji dobra so zlom, ktoré sa v tejto knihe zdá takmer neporaziteľné.
Tento zdanlivo jednorozmerný príbeh sa dá čítať viacerými spôsobmi – nie je to iba strašidelno-dobrodružná story s typickými rekvizitami fin de siècle, ale aj romantický, milostný príbeh o nenaplnenosti, šifrovaná psychoanalytická hádanka a v neposlednom rade skvelá mystifikácia.
Vychádza v pôvodnej a neskrátenej podobe.
Vydanie je doplnené o poviedku Draculov hosť, ktorú autor pôvodne plánoval ako úvodnú kapitolu románu.

Preklad: Katarína Slugeňová-Cockrell a Martin Plch
Doslov: Peter Uličný
Vydavateľstvo Európa s.r.o. 2018
ISBN: 80-89111-02-5
480 strán, 125 x 205, tvrdé knižné dosky viazané s prebalom

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie